تردمیل وسیله‌ ای است که برای راه‌ رفتن و دویدن به‌ کار می‌ رود و شما را از وابستگی به فضای خاصی آزاد می‌ کند. این وسیله می‌ تواند در مکان‌ های مختلفی مانند باشگاه‌ های ورزشی یا منزل استفاده شود. تردمیل این امکان را فراهم می‌ کند که با قدم زدن روی تسمهٔ آن، مسافت‌ های طولانی را طی کنید.

با تردمیل کالری‌ ها را سوزانده و انرژی‌ های منفی را از بین ببرید و با آرامش ذهن فعالیت ورزشی را به پایان برسانید. پژوهش‌ ها نشان می‌ دهند که تردمیل یکی از محبوب‌ ترین دستگاه‌ های ورزشی بین ورزشکاران حرفه‌ ای و مبتدی است. استفاده از تردمیل به عنوان یک فعالیت بدنی کامل محسوب می‌ شود و برای افرادی که به سلامتی جسم و روح خود اهمیت می‌ دهند، بسیار ضروری است. پس از مطالعهٔ این مقاله از سایت تورال اسپرت می‌توانید تردمیل مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را تهیه کنید.

تردمیل مکانیکی

دسته بندی تردمیل ها

تردمیل‌ ها به‌طور کلی دو دسته مکانیکی و موتوردار دارند.هر کدام از این دسته‌ ها مزایای خود را دارند. برای درک بهتر تردمیل مکانیکی، باید اطلاعات دقیقی از اجزای آن و روش استفاده از آن داشته باشیم. تردمیل مکانیکی با استفاده از یک تسمه و نیروی حرکت پاها حرکت می‌ کند، بدون نیاز به عضلات پاها امکان جا به‌ جایی وجود ندارد.

از طرفی، تردمیل‌ های موتوردار با استفاده از نیروی موتور حرکت می‌ کنند و از انرژی عضلات فقط برای راه‌ رفتن روی تردمیل مصرف می‌ شوند. مطالعات نشان می‌ دهند که تردمیل مکانیکی نسبت به تردمیل موتوردار، ۳۰ درصد بیشتر کالری سوزانده و انرژی مصرفی بیشتری دارد.

همچنین، جریان خون و تپش قلب در تردمیل مکانیکی نسبت به تردمیل موتوردار ۲۰ درصد بیشتر است.

تردمیل مکانیکی

تردمیل مکانیکی چیست؟

نام تردمیل به وضوح نشان می‌ دهد که این وسیله می‌ تواند با استفاده از نیروی مکانیکی (دستی) به حرکت درآید و در صورت عدم وجود این نیروی مکانیکی، قادر به حرکت نخواهد بود. عملاً شما با حرکت پاها، تسمهٔ تردمیل را به حرکت در می آورید و این تسمه که توسط نیروی عضلات پا به حرکت درمی‌ آید، ممکن است سطح صاف یا شیب‌ دار داشته باشد.

تردمیل مکانیکی، به عنوان یکی از اولین مدل‌ های تردمیل در تاریخ،از قدیمی‌ ترین وسیله های ورزشی است و در بین هزاران مدل موجود، جایگاه ویژه‌ ای دارد. با وجود دیرینه بودن، هنوز هم این تردمیل‌ ها برای سوزاندن کالری و انجام فعالیت بدنی به صورت کاملاً موثر و کارآمد شناخته می‌شوند.

به‌ همین ترتیب هر دو نوع تردمیل، یعنی تردمیل موتوری و تردمیل مکانیکی، می‌ توانند با توجه به نیاز ها و شرایط فردی، فعالیت بدنی،سوزاندن کالری را فراهم کنند.

 

تردمیل مکانیکی

مزایای تردمیل مکانیکی

یکی از دلایل اصلی محبوبیت تردمیل مکانیکی نسبت به تردمیل‌ های موتوردار، همین کارایی و مقرون‌ به‌ صرفه بودن آن است؛ زیرا می‌ تواند به طور قابل‌ توجهی شرایط تهیهٔ آن را فراهم کند. با این حال، با وجود این مقرون‌ به‌ صرفه بودن، هنوز می‌ توانید به طور معمول کالری‌ های لازم را سوزانده و فعالیت بدنی روزانه خود را داشته باشید.

از دیگر مزایاس تردمیل مکانیکی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت مناسب

قیمت معمولاً اولین چیزی است که در مورد هر محصول توجه ما را جلب می‌ کند. تردمیل مکانیکی، با وجود عملکرد مشابه با تردمیل‌ های موتوردار و هدف فراهم کردن فعالیت بدنی سالم و سوزاندن کالری، با قیمتی پایین‌ تر عرضه می‌ شود. با انتخاب تردمیل مکانیکی، می‌ توانید با هزینه‌ ای کمتر، از یک فعالیت بدنی کامل و مؤثر بهره‌ مند شوید.تردمیل مکانیکی با کیفیتی مشابه تردمیل‌ های موتوردار، اما با هزینهٔ پایین‌ تر، فعالیت بدنی را برای شما فراهم می‌ کند.

بدون مصرف انرژی الکتریکی

هزینه‌ های بالای مصرف برق، یکی از مزیت‌ های مهم وسایلی است که به برق نیاز ندارند. تردمیل مکانیکی به شما کمک می‌ کند بدون هزینه برق، از چربی‌ های اضافه بدن رها شده و سلامت جسمی و روحی خود را باز یابید. این موضوع به‌ خصوص برای کسانی که با هزینه‌ های بالای برق مشکل دارند، خبر فوق‌ العاده‌ ای است. با تردمیل مکانیکی، بدون هزینه اضافی به تناسب اندام برسید. اما این مزیت فقط به هزینه‌ های مالی محدود نمی‌شود؛ شما می‌ توانید تردمیل مکانیکی را بدون نیاز به نزدیک بودن به پریز برق، در هر نقطه‌ ای از سالن یا فضای باز منزل قرار دهید و با آسودگی خیال از آن استفاده کنید.

تجربه پیاده‌ روی واقعی

همان‌ طور که گفته شد، تردمیل مکانیکی با حرکت پاها کار می‌کند. برخلاف تردمیل موتوردار که تسمه‌ ها با انرژی موتور حرکت می‌ کنند، در تردمیل مکانیکی این حرکت پاها است که تسمه را به حرکت در می‌ آورد. هرچه پاها سریع‌ تر حرکت کنند، تردمیل مکانیکی نیز سریع‌ تر می‌ شود. این تلاش برای به حرکت درآوردن تردمیل باعث می‌ شود که کالری بیشتری نسبت به تردمیل موتوردار بسوزانید و تجربه‌ ای نزدیک‌ تر به پیاده‌ روی واقعی داشته باشید، بدون نیاز به صرف انرژی بیشتر.

کوچک و کاربردی

تردمیل‌ های مکانیکی بر خلاف تردمیل‌ های موتوردار، کاملاً سبک و کوچک هستند. وزن زیاد تردمیل‌ های موتوردار به دلیل وجود موتور و بدنه محکم و بزرگ است که جا به‌ جایی آنها را به چالشی بزرگ تبدیل می‌ کند. اما تردمیل مکانیکی این مشکل را به طور کامل حل کرده است. طراحی این تردمیل‌ ها به گونه‌ ای است که به راحتی جمع شده و بدون مشکل قابل جا به‌ جایی هستند. این مزیت زمانی بیشتر به چشم می‌آید که در فضایی کوچک نیاز به فعالیت بدنی دارید، اما محدودیت فضا به شما اجازه نمی‌ دهد.

هزینهٔ تعمیر کمتر

در صورت بروز مشکل، تعمیر تردمیل مکانیکی با هزینه کمتری نسبت به تردمیل موتوردار انجام می‌ شود.

ایمنی بالا

در تردمیل‌ های موتوردار، خطر پرت شدن یا از دست دادن تعادل بسیار بالاست و شما مجبورید تمرکز کاملی روی استفاده از آن داشته باشید تا مشکلی به وجود نیاید. اما تردمیل مکانیکی در برابر این وضعیت کاملاً متفاوت است. می‌توانید با آسودگی کامل از آن استفاده کنید و احتمال سقوط و پرت شدن در حین استفاده از آن بسیار کمتر است. به عبارت دیگر، تردمیل مکانیکی یکی از ایمن‌ ترین ابزار های ورزشی محسوب می‌شود.

تردمیل مکانیکی

معایب تردمیل مکانیکی

هر وسیله‌ ای، علی‌ رغم مزایای بسیار زیاد، ممکن است دارای معایبی نیز باشد. تردمیل مکانیکی، با ویژگی‌ هایی همچون قیمت مناسب، ایمنی بالا، قابلیت حمل و نقل، سبک بودن و قابلیت تاشو بودن، با این‌ حال معایبی نیز دارد، به‌ ویژه برای دوندگان. در انتهای این مقاله، به‌آسانی می‌ توانید تشخیص دهید که آیا تردمیل مکانیکی برای شما مناسب است یا خیر.

تلاش بیشتر، سرعت بیشتر

تردمیل مکانیکی بدون نیاز به برق و با استفاده از نیروی عضلات کار می‌ کند. بنابراین، برای افزایش سرعت، شما باید سرعت حرکت پاها را افزایش دهید. بر خلاف تردمیل موتوردار، امکان تغییر سرعت بدون زحمت وجود ندارد و اگر می‌ خواهید سرعت تردمیل به‌طور ثابتی باقی بماند، باید با یک سرعت ثابت روی تردمیل مکانیکی حرکت کنید.

امکانات محدود

تردمیل مکانیکی، در مقایسه با تردمیل‌ های موتوردار، امکانات کمتری را ارائه می‌ دهد. ممکن است نتوانید از مانیتور در حین ورزش استفاده کنید و در برخی از مدل‌ های تردمیل مکانیکی، اطلاعات محدودی از عملکرد خود مانند زمان، تعداد قدم‌ ها و کالری‌ های سوزانده شده را مشاهده کنید. با این حال، با استفاده از نرم‌ افزار های موبایل یا دستبند های هوشمند، می‌ توانید پیشرفت خود را مشاهده کنید.

تغییر شیب دشوار

حداکثر شیبی که تردمیل مکانیکی می‌ تواند داشته باشد، معمولاً ۱۰ درجه است و امکان تغییر شیب فقط زمانی امکان‌پذیر است که تردمیل متوقف شده و شما از روی آن بروید و شیب را تغییر دهید. این در مقابل تردمیل‌ های موتوردار است که می‌توانید شیب را در حین حرکت تغییر دهید.

احتمال فشار بر مفاصل

با توجه به اینکه تردمیل مکانیکی تنها با استفاده از نیروی عضلات به حرکت در می‌آید، احتمال افزایش فشار بر مفاصل و عضلات بسیار بالاست. بنابراین، اگر مشکلاتی مانند آرتروز مفاصل پا، زانو و لگن دارید، قبل از استفاده از تردمیل مکانیکی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و یا مفاصل و عضلات خود را به‌اندازهٔ کافی گرم و آماده کنید.

جی مکس تردمیل باشگاهی مکانیکی مدل AIR RUNNER-G6000 برند جی مکس GMAX 

تردمیل مدل AIR RUNNER-G6000 از برند جی مکس، با طراحی مدرن و قابلیت‌های ویژه، مناسب برای تمرینات حرفه‌ای در باشگاه‌ها است. سیستم نوار منحنی این تردمیل، حرکت طبیعی و روان پاها را تضمین می‌کند و به کاربر امکان می‌دهد تا تمرینات خود را با شدت و سرعت دلخواه انجام دهد. این مدل همچنین دارای مقاومت قابل تنظیم و پایه‌های مستحکم برای ثبات بیشتر در حین تمرین است.

تردمیل مکانیکی باشگاهی تایگر اسپرت (TIGER SPORT) مدل Tiger TS X3000B

این مدل با طراحی نوآورانه و استفاده از مواد با کیفیت، تجربه‌ای بی‌نظیر از تمرینات ورزشی را ارائه می‌دهد. نوار مقاوم و سیستم تحمل وزن بالا، آن را به گزینه‌ای عالی برای کاربران با وزن‌های مختلف تبدیل کرده است. همچنین دارای نمایشگر دیجیتالی برای نمایش اطلاعات تمرین می‌باشد.

تردمیل مکانیکی باشگاهی کلاسیک فیتنس مدل ۴۵۰۰

تردمیل مکانیکی مدل ۴۵۰۰ از برند کلاسیک فیتنس، با ساختاری حرفه‌ای و قابلیت‌های متنوع، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تمرینات شدید و حرفه‌ای در باشگاه‌ها می‌باشد. دارای سیستم تنظیم مقاومت و شیب بوده و به کاربر امکان می‌دهد تا تمرینات خود را به بهترین نحو مدیریت کند.

تردمیل مکانیکی باشگاهی جیموست (Gymost) مدل 6314CB

این مدل از تردمیل مکانیکی باشگاهی، با طراحی مقاوم و مستحکم، مناسب برای استفاده در باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی است. با دارا بودن نوار عریض و دسته‌های ارگونومیک، تمرینات راحت و موثری را فراهم می‌کند. مقاومت بالای نوار و امکان تنظیم شیب از ویژگی‌های بارز این مدل است.

نتیجه‌گیری

تردمیل‌ مکانیکی به دلیل مزایایی مانند مصرف انرژی کمتر، نگهداری آسان و قیمت مناسب، گزینه‌های مناسبی برای افرادی هستند که به دنبال یک دستگاه ورزشی کارآمد و اقتصادی می‌باشند. با معرفی 4 مدل تردمیل مکانیکی، انتخاب بهتری برای خرید این دستگاه‌ها خواهید داشت. به یاد داشته باشید که انتخاب تردمیل مناسب بستگی به نیازها و شرایط شما دارد، پس قبل از خرید، تمامی جوانب را به دقت بررسی کنید.